Ves al contingut. | Salta a la navegació

Sou a: Inici / ca / Vídeos / Compareixences públiques

Compareixences públiques

09-11-2017 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix Eric Jover, ministre d’Educació i Ensenyament Superior, per presentar l'Avant-Projecte de Llei d'Ordenament del Sistema Educatiu Andorrà (LOSEA)

09-11-2017 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

19-10-2017 Comissió Legislativa d’Economia

Compareixençadel ministre d’Economia, Competitivitat i Innovació, Gilbert Saboya, per presentar les línies estratègiques del seu Ministeri.

19-10-2017 Comissió Legislativa d’Economia - Llegir Més

27-04-2017 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix Eric Jover, ministre d’Educació i Ensenyament Superior, per informar sobre l’evolució del sistema educatiu andorrà

27-04-2017 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

14-09-2017 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix Joan Viladomat, director general de SAETDE, juntament amb el president de SAETDE, Andreu Riba, per informar del procés de dissolució de la societat NEVASA

14-09-2017 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

29-06-2017 Comissió Legislativa Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix Ramon Tena, formador acreditat al Pool of trainers del Consell d'Europa, per presentar la seva proposta d'iniciativa de cara al proper Consell General dels Joves

29-06-2017 Comissió Legislativa Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

14-06-2017 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient

Compareix Carles Àlvarez Marfany, ministre de Salut, per exposar en quin punt es troba la investigació sobre la contaminació de la font d'Arinsal

14-06-2017 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient - Llegir Més

08-05-2017 Comissió Legislativa d'Interior

Compareix Josep Rodriguez Gutièrrez, Raonador del Ciutadà, per presentar l’informe anyal del Raonador del Ciutadà corresponent a l’any 2016

08-05-2017 Comissió Legislativa d'Interior - Llegir Més

03/05/2017 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient

Compareix Sílvia Calvó, ministra de Medi Ambient, Agricultura i Sostenibilitat, per presentar les accions de foment de la prevenció i del reciclatge pel 2017 i informar del trasllat transfronterer de residus

03/05/2017 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient - Llegir Més

27-04-2017 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix Eric Jover, ministre d’Educació i Ensenyament Superior, per informar sobre l’evolució del sistema educatiu andorrà

27-04-2017 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

23-03-2017 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix la Sra. Olga Gelabert, ministra de Cultura, Joventut i Esports, per informar sobre l'estat de les tasques desenvolupades per l'Agència Andorrana Antidopatge.

23-03-2017 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

01-03-2017 Comissió Legislativa de Finances i Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient

Compareixen els Srs. Joan M. Rascagneres, president del Consell d'Administració de la Caixa Andorrana de Seguretat Social, i Josep Delgado, president de la Comissió Gestora dels Fons de reserva de jubilació, per presentar el document "Estudi actuarial del règim de jubilació de la CASS"

01-03-2017 Comissió Legislativa de Finances i Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient - Llegir Més

16-02-2017 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix Francesc Camp, ministre de Turisme i Comerç, per presentar el balanç del Pla de màrqueting i comercial d’Andorra Turisme 2016, i el Pla de màrqueting i comercial d’Andorra Turisme 2017

16-02-2017 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

02-02-2017 Comissió Legislativa de Política Territorial i Urbanisme

Compareix el Sr. Jordi Torres, ministre d’Ordenament Territorial, per fer la presentació dels estudis relatius a l’Heliport Nacional

02-02-2017 Comissió Legislativa de Política Territorial i Urbanisme - Llegir Més

19-12-2016 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient

Compareix el Sr. Carles Àlvarez Marfany, ministre de Salut, per exposar en quin punt es troben les mesures previstes en el marc de la Reforma Sanitària

19-12-2016 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient - Llegir Més

06-12-2016 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix el Rector de la Universitat d'Andorra, el Sr. Miquel Nicolau i Vila, i de la Gerent de la Universitat d'Andorra, Sra. M. d'Urgell Sansa Call, per presentar la memòria dels projectes realitzats el curs acadèmic 2015-2016 i les noves línies que la Universitat està oferint aquest nou curs 2016-2017

06-12-2016 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

03-11-2016 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix el Sr. Eric Jover, ministre d’Educació i Ensenyament Superior, per informar sobre l’inici del curs escolar 2016-2017

03-11-2016 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

25-07-2016 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient

Compareix el Sr. Carles Àlvarez Marfany, ministre de Salut, per exposar les línies i actuacions estratègiques del pacte d’Estat per la Reforma Sanitària

25-07-2016 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient - Llegir Més

27-06-2016 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient

Compareix la Sra. Sílvia Calvó Armengol, ministra de Medi Ambient, Agricultura i Sostenibilitat, per presentar la proposta de revisió del Pla nacional de residus pels anys 2017-2020

27-06-2016 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient - Llegir Més

30-05-2016 Comissió Legislativa d'Interior

Compareix el Sr. Xavier Espot Zamora, ministre d’Afers Socials, Justícia i Interior, per presentar els projectes normatius i administratius per a l’any 2016

30-05-2016 Comissió Legislativa d'Interior - Llegir Més

13-05-2016 Comissió Legislativa d’Economia

Convocatòria d’una sessió informativa pública de la Sra. Cristina Puigcercós, directora de la Societat de Gestió Col·lectiva de Drets d’Autor i Drets Veïns del Principat d’Andorra (SDADV), davant de la Comissió Legislativa d’Economia, pel dia 13 de maig del 2016.

13-05-2016 Comissió Legislativa d’Economia - Llegir Més

12-05-2016 Comissió Legislativa de Política Territorial i Urbanisme

Compareix el Sr. Jordi Torres Falcó, ministre d’Ordenament Territorial, per aportar precisions sobre expedients en curs

12-05-2016 Comissió Legislativa de Política Territorial i Urbanisme - Llegir Més

27-04-2016 Comissió Legislativa de Finances i Pressupost

Compareixen els Srs. Joan M. Rascagneres com a president del Consell d'Administració de la CASS i del Sr. Josep Delgado Villena, com a president de la Comissió Gestora del Fons de reserva de jubilació per presentar el funcionament del Fons de reserva de jubilació creat per la Llei 6/2015, del 15 de gener.

27-04-2016 Comissió Legislativa de Finances i Pressupost - Llegir Més

11-04-2016 Comissió Legislativa d'Interior

Compareix Josep Rodríguez Guitérrez, Raonador del Ciutadà, per presentar l'informe anyal del Raonador del Ciutadà corresponent a l'any 2015

11-04-2016 Comissió Legislativa d'Interior - Llegir Més

11-03-2016 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix el ministre d'Administració Pública, Transports i Telecomunicacions, Jordi Alcobé Font, per presentar l'estat actual dels projectes de simplificació de tràmits i tràmits online.

11-03-2016 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

29-02-2016 Comissió de Sanitat i Medi Ambient

Compareix Carles Àlvarez Marfany, ministre de Salut, per exposar les prioritats el Ministeri en relació a la salut

29-02-2016 Comissió de Sanitat i Medi Ambient - Llegir Més

17-02-2016 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports i Comissió Legislativa d’Economia

Compareix Francesc Camp, ministre de Turisme i Comerç, per presentar la Copa del món d’esquí alpí femení – Grandvalira 2016, que tindrà lloc els dies 27 i 28 de febrer del 2016

17-02-2016 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports i Comissió Legislativa d’Economia - Llegir Més

17-12-2015 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix Francesc Camp, ministre de Turisme i Comerç, per presentar el balanç del Pla de màrqueting i comercial d’Andorra Turisme 2015, i el Pla de màrqueting i comercial d’Andorra Turisme 2016

17-12-2015 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

15-12-2015 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix Eric Jover, ministre d’Educació i Ensenyament Superior, per informar sobre l’inici del curs escolar 2015-2016

15-12-2015 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

12-11-2015 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix Olga Gelabert, ministra de Cultura, Joventut i Esports, per presentar les principals línies d'actuació per la present legislatura del Ministeri de Cultura, Joventut i Esports.

12-11-2015 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

20-10-2015 Comissió Legislativa de Política Exterior

Compareix Gilbert Saboya, ministre d’Afers Exteriors, per presentar: el balanç dels dos anys de presidència del Consorci de la CTP que finalitzen el proper 29 d’octubre; i el nou programa europeu de cooperació transfronterera POCTEFA 2014-2020

20-10-2015 Comissió Legislativa de Política Exterior - Llegir Més

15-10-2015 Comissió Legislativa de Política Territorial i Urbanisme

Compareix Jordi Alcobé, ministre d'Administració Pública, Transports i Telecomunicacions, juntament amb Jordi Nadal, director d'Andorra Telecom, per presentar els projectes estratègics d'Andorra Telecom

15-10-2015 Comissió Legislativa de Política Territorial i Urbanisme - Llegir Més

23-07-2015 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix el Sr. Francesc Camp, ministre de Turisme i Comerç per informar de l'activitat i les línies d'actuació dels Departaments de Turisme i Comerç

23-07-2015 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

21-07-2015 Comissió Legislativa d'Afers Socials

Compareix la Sra. M. Rosa Ferrer, ministra de Salut, Afers Socials i Ocupació, per informar sobre les prioritats del Ministeri en matèria d'afers socials.

21-07-2015 Comissió Legislativa d'Afers Socials - Llegir Més

2015-07-20 Comissió Legislativa de Finances i Pressupost

Compareix el Sr. Jordi Cinca, ministre de Finances, per presentar les principals línies d’actuació per la present legislatura del Ministeri de Finances.

2015-07-20 Comissió Legislativa de Finances i Pressupost - Llegir Més

14-07-2015 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix el Sr. Eric Jover Comas, ministre d’Educació i Ensenyament Superior, per informar sobre les principals actuacions del ministeri durant aquesta legislatura.

14-07-2015 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

02-07-2015 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix el Sr. Jordi Alcobé Font, ministre d'Administració Pública, Transports i Telecomunicacions, per informar dels objectius i les actuacions que s'impulsaran des del seu Ministeri que afecten la Comissió Legislativa d'Economia.

02-07-2015 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

30-06-2015 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient

Compareix la Sra. M. Rosa Ferrer Obiols, ministra de Salut, Afers Socials i Ocupació, per exposar el Pla Nacional de Salut 2020.

30-06-2015 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient - Llegir Més

29-06-2015 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix la Sra. Sílvia Calvó Armengol, ministra de Medi Ambient, Agricultura i Sostenibilitat, per informar de l'activitat i les línies d'actuació del seu Ministeri en relació a Agricultura i Indústria.

29-06-2015 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

29-06-2015 Comissió Legislativa d'Interior

Compareix el Sr. Xavier Espot, ministre de Justícia i Interior, per presentar els projectes normatius i administratius per a l'any 2015.

29-06-2015 Comissió Legislativa d'Interior - Llegir Més

25-06-2015 Comissió Legislativa de Política Territorial i Urbanisme

Compareix el Sr. Jordi Torres Falcó, ministre d'Ordenament Territorial, per presentar els projecte i prioritats per l'exercici 2015 i organigrama del Ministeri d'Ordenament Territorial.

25-06-2015 Comissió Legislativa de Política Territorial i Urbanisme - Llegir Més

01-06-2015 Comissió Legislativa d'Interior

Compareix el Sr. Josep Rodríguez Guitérrez, Raonador del Ciutadà, per presentar l'informe anyal del Raonador del Ciutadà corresponent a l'any 2014.

01-06-2015 Comissió Legislativa d'Interior - Llegir Més

28-07-2014 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient

Compareix la Sra. Cristina Rodríguez Galan, ministra de Salut i Benestar, per informar sobre l’avançament en la reforma del sistema de salut.

28-07-2014 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient - Llegir Més

06-02-2014 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix el Sr. Francesc Camp Torres, ministre de Turisme i Medi Ambient, per presentar el Pla de Màrqueting i Comercial 2014 d’Andorra Turisme.

06-02-2014 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

17-02-2014 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient i Comissió Legislativa d'Afers Socials

Compareix la Sra. Cristina Rodríguez, ministra de Salut i Benestar, per informar sobre la reforma del sistema de salut i de protecció social: presentació de les accions i resultats de la missió de cooperació amb l’IGAS (Inspection Générale des Affaires Sanitaires) del Ministère de la Santé et des Affaires Sociales de la República de França i avançaments en el nou model de governança financera del sistema de salut i la implementació de la figura de la contractualització.

17-02-2014 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient i Comissió Legislativa d'Afers Socials - Llegir Més

25-04-2014 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix el Sr. Francesc Camp, ministre de Turisme i Medi Ambient, per presentar l’atorgament a Vallnord-Arcalís d’una prova del Freeride World Tour pel 2015, 2016 i 2017, l’atorgament a GrandValira de dues proves de la Copa del Món d’esquí femení pel 2016 i la candidatura de GrandValira a les finals de les Copes del Món d’esquí femení i masculí del 2017.

25-04-2014 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

2014-04-01 Comissió Legislativa de Finances i Pressupost

Compareix el Sr. Jordi Cinca, ministre de Finances i Funció Pública, per presentar el programa anual d’actuació del departament de Tributs i Fronteres.

2014-04-01 Comissió Legislativa de Finances i Pressupost - Llegir Més

2014-03-19 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareixença de la Sra. Roser Suñé Pascuet, ministra d'Educació i Joventut, per informar sobre el desenvolupament de la Llei 11/2007, del 17 de maig, de creació del Fòrum Nacional de la Joventut d'Andorra.

2014-03-19 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

2011-06-29 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix el Sr. Francesc Camp, ministre de Turisme i Medi Ambient, per informar de l'activitat i les línies d'actuació del Ministeri de Turisme

2011-06-29 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

2011-10-12 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix la Sra. Roser Suñé, ministra d'Educació, Joventut i Esports, per fer l'anàlisi de l'inici del curs escolar 2011-2012

2011-10-12 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

2011-10-20 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix el Sr. Jordi Alcobé, ministre d'Economia i Territori, per informar de les línies d'actuació dels departaments d'Economia i Agricultura

2011-10-20 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

2011-11-17 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareixen els Srs. Conrad Blanch i Albert Coma per presentar el projecte de la copa del món d'esquí alpí femení 2012

2011-11-17 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

2011-12-29 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix el Sr. Francesc Camp, ministre de Turisme i Medi Ambient, per presentar els plans d'actuació comercials i de marketing d'Andorra Turisme

2011-12-29 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

2012-01-18 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix el Sr. Jordi Alcobé, ministre d'Economia i Territori, i el Sr. Gilbert Saboya, ministre d'Afers Exteriors, per presentar el projecte d'obertura econòmica

2012-01-18 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

2012-03-22 Comissió Legislativa d'Interior

Compareix el Sr. Marc Vila, ministre de Justícia i Interior, per informar del Projecte de llei qualificada de modificació de la Llei qualificada del matrimoni i Projecte de llei de modificació de la Llei qualificada d’immigració

2012-03-22 Comissió Legislativa d'Interior - Llegir Més

2012-04-18 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix el Sr. Albert Esteve, ministeri de Cultura, per presentar els eixos de treball del ministeri de Cultura

2012-04-18 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

2012-05-01 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix la Sra. Roser Suñé, ministra d'Educació, Joventut i Esports, per informar en relació a l'Ensenyament Superior i Recerca

2012-05-01 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

2012-10-02 Comissió Legislativa de Finances i Pressupost

Compareix el Sr. Jordi Cinca, ministre de Finances i Funció Pública, per explicar la implementació de totes les mesures de l'Acord monetari

2012-10-02 Comissió Legislativa de Finances i Pressupost - Llegir Més

2012-10-16 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix el Sr. Francesc Robert, director de RTVA, per informar de la situació actual i quines són les perspectives de futur

2012-10-16 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

2012-11-05 Comissió Legislativa de Política Exterior

Compareix el Sr. Gilbert Saboya, ministre d'Afers Exteriors, per informar del desenvolupament de la presidència d'Andorra en el si del Consell d'Europa

2012-11-05 Comissió Legislativa de Política Exterior - Llegir Més

2012-11-15 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix la Sra. Roser Suñé, ministra d'Educació, Joventut i Esports, per informar de les dades i els eixos de treball del curs escolar 2012-2013

2012-11-15 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

2012-12-06 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix el Sr. Jordi Alcobé, ministre d'Economia i Territori, per presentar el balanç dels projectes 2011-2012 i la previsió dels projectes per l'any 2013

2012-12-06 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

2012-12-06 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareix la Sra. Roser Suñé, ministra d'Educació, Joventut i Esports, per presentar el seguiment de les iniciatives dins l'àmbit d'Ensenyament Superior, Recerca i Formació Professional

2012-12-06 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

2012-12-19 Comissió Legislativa d'Economia

Compareix el Sr. Francesc Camp, ministre de Turisme i de Medi Ambient, per presentar el Pla de marketing comercial d'Andorra Turisme 2013

2012-12-19 Comissió Legislativa d'Economia - Llegir Més

2013-01-18 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient i Comissió Legislativa d'Afers Socials

Compareixença del Sr. Jordi Cinca Mateos, ministre de Finances i de Funció Pública, i de la Sra. Cristina Rodríguez Galan, ministra de Salut i Benestar, per presentar l'estudi actuarial de la branca jubilació de la Caixa Andorrana de Seguretat Social.

2013-01-18 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient i Comissió Legislativa d'Afers Socials - Llegir Més

2013-03-18 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient

Compareixença del Sr. Francesc Camp Torres, ministre de Turisme i Medi Ambient, per presentar el balanç 2012 i principals accions 2013

2013-03-18 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient - Llegir Més

2013-05-29 Comissió Legislativa d’Interior

Compareixença del Sr. Josep Rodríguez Guitiérrez, Raonador del Ciutadà, per presentar l’informe anyal del Raonador del Ciutadà corresponent a l’any 2012

2013-05-29 Comissió Legislativa d’Interior - Llegir Més

08-06-2013 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient

Compareixença de la Sra. Cristina Rodríguez Galan, ministra de Salut i Benestar, per informar sobre la seguretat i confidencialitat dels arxius de dades de la Caixa Andorrana de Seguretat Social

08-06-2013 Comissió Legislativa de Sanitat i Medi Ambient - Llegir Més

21-10-2013 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports

Compareixença de la Sra. Roser Suñé Pascuet, ministra d'Educació i Joventut, per informar sobre l'inici del curs escolar 2013-2014 i presentar les línies estratègiques de treball en l'àmbit de la Joventut i del Voluntariat

21-10-2013 Comissió Legislativa d'Educació, Recerca, Cultura i Esports - Llegir Més

28-10-2013 Comissió Legislativa d'Interior

Compareixença del Sr. Xavier Espot Zamora, ministre de Justícia i Interior

28-10-2013 Comissió Legislativa d'Interior - Llegir Més