Ves al contingut. | Salta a la navegació

Sou a: Inici / ca / Actes i Exposicions / 17è Consell General dels Joves

17è Consell General dels Joves

Sessió plenària

 

Sessió plenària


Dimecres 20 de març, a les 9.15 h, tindrà lloc el 17è Consell General dels Joves, que compta amb la participació dels 28 joves i 10 suplents de les escoles dels sistemes educatius andorrans.

La sessió plenària se celebrarà a l'hemicicle del Consell General:

09.15 h            Sessió plenària

12.00 h            Fi de la sessió

12.15 h            Lliurament del premi del concurs de cartell a l’hemicicle

12.40 h            Fotografia a les escales

 

En el curs de la sessió, es presentaran les propostes de llei que van ser debatudes en comissió el proppassat 20 de febrer, seguint l’ordre del dia:

  1. Proposició de llei de modificació de la Llei del Codi de circulació.
  2. Proposició de llei per a la millora de l’eficiència en la gestió de les línies d’autobusos públics.
  3. Proposició de llei en contra de la discriminació sexual.
  4. Proposició de llei per a la implementació d’energies renovables als edificis públics.
  5. Proposició de llei per a la conservació dels boscos andorrans.
  6. Proposició de llei per a la utilització del bioetanol / E 85 com a carburant en lloc de combustibles més contaminants. 

 

La sessió serà presidida per la Subsíndica General i per la Comissió Permanent.

 


20 de febrer  I  Reunions de les comissions

 

COMISSIÓ 1 (Sala de comissions A i B)

Presidència

M.I. Sr. Ferran Costa Marimon (GPL) 

M.I. Sra. Rosa Gili Casals (GPM - PS)

 

Secretària 

Sra. Eulàlia Rich

 

Membres
Aitana De Sousa Lycée Comte de Foix
Eduard Martínez Lycée Comte de Foix
Iona Moya Escola Andorrana d’Encamp
Edgar Ferrer Escola Andorrana d’Ordino
Dai Mameghani Escola Andorrana de Santa Coloma
Marina Claramunt Colegio español María Moliner
Laia Martín Col·legi M. Janer
Jordi Pon Col·legi Sant Ermengol
Julio Conde Col·legi Sagrada Família
Suplents Chiara Tor Lycée Comte de Foix
Zoe Oliveros Escola Andorrana de Santa Coloma
Maria Bellido Col·legi M. Janer

 

Ordre del dia

  1.  Anàlisi de la Proposició de llei sobre a discriminació sexual. (Lycée Comte de Foix)
  2. Anàlisi de la Proposició de llei per a la implementació d’energies renovables als edificis públics. (Escola andorrana de segona ensenyança d’Ordino). 
  3. Nomenament del ponent per a la Proposició de llei sobre a discriminació sexual.
  4. Nomenament del ponent per a la Proposició de llei per a la implementació d’energies renovables als edificis públics.

 

 

 

COMISSIÓ 2 (Sala de comissions C i D)

Presidència

M.I. Sr. Josep Anton Bardina Pau (GPD)

M.I. Sra. Patrícia Riberaygua Marme (GPD)

 

Secretari 

Sr. Erick Garasa

  

Membres
Gautier Blanchard Lycée Comte de Foix
Èric Farré Lycée Comte de Foix
Jordan Macia Lycée Comte de Foix
Martina Comellas Escola Andorrana d’Encamp
Mariona Costa Escola Andorrana d’Encamp
Èlia Pintat Escola Andorrana d’Ordino
Aleix Navas Escola Andorrana de Santa Coloma
Edgar Vidal Colegio español María Moliner
Xavier Estañol Col·legi M. Janer
Suplents José David Alves Lycée Comte de Foix
Marc Flores Escola Andorrana d’Encamp
Daniel Péres Col·legi M. Janer

 

Ordre del dia

  1. Anàlisi de la Proposició de llei per a la modificació del Codi de circulació. (Escola andorrana de segona ensenyança d’Ordino). 
  2. Anàlisi de la Proposició de llei per a la utilització del bioetanol / UE 85 com a carburant en lloc del sense plom 95. (Lycée Comte de Foix)
  3. Nomenament del ponent per a la Proposició de llei per a la modificació del Codi de circulació.
  4. Nomenament del ponent per a la Proposició de llei per a la utilització del bioetanol / UE 85 com a carburant en lloc del sense plom 95.

 

 

COMISSIÓ 3 (Sala de compareixences)

Presidència

M.I. Sra. Meritxell Palmitjavila Naudi (GPD)

M.I. Sr. Josep Majoral Obiols (GPM- UL/CGILM)


Secretària 

Sra. Meritxell Carbó

 

Membres

Aida Armengol

Lycée Comte de Foix

Àlex Cassany

Lycée Comte de Foix

Sergi Foix

Lycée Comte de Foix

Miquel Castillo

Escola Andorrana d’Encamp

Patrícia Bragança

Escola Andorrana d’Ordino

Albert Tomàs

Escola Andorrana de Santa Coloma

Bernat Torra

Escola Andorrana de Santa Coloma

Inés Dos Santos

Colegio español María Moliner

Biel Balagué

Col·legi Sant Ermengol

Víctor Martínez

Agora International School Andorra

Suplents

Àngel Calvente

Escola Andorrana d’Ordino

Cèlia Aviño

Colegio español María Moliner

Gabriel Muñoz

Col·legi Sagrada Família

Marc Solsona

Agora International School Andorra

 

Ordre del dia

  1. Anàlisi de la Proposició de llei sobre el transport públic. (Col·legi Sant Ermengol)
  2. Anàlisi de la Proposició de llei per a la conservació dels boscos andorrans. (Agora International school Andorra)
  3. Nomenament del ponent per a la Proposició de llei sobre el transport públic.
  4. Nomenament del ponent per a la Proposició de llei per a la conservació dels boscos andorrans.

 

 


Galeria d'imatges


Més informació

Concurs de cartells
Reglament
Concurs Plec Bases
Número de representants
Etapes
Programes
Butlletí 17è CGJ 2019 - Proposicions de llei inicials
2 Butlletí 17è CGJ 2019 - Resultat del treball en comissió i AVIS Consell
Arrenca el 17è Consell dels Joves amb els treballs en comissió
Les tres comissions del 17è Consell dels Joves es van reunir dimecres al matí per analitzar les proposicions de llei.
« Novembre 2019 »
Novembre
DlDtDcDjDvDsDg
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Propers esdeveniments
Comissió Legislativa de Finances i Pressupost 15/11/2019 09:30
Nova seu Planta -3 sala de compareixences públiques
Comissió Legislativa de Sanitat 21/11/2019 15:30
Nova seu Planta -3 sala de compareixences públiques
Comissió Legislativa de Justícia, Interior i Afers Institucionals 25/11/2019 15:30
Nova seu Planta -3 sala AB
Altres esdeveniments
Xarxes Socials

Inauguració Exposició Philandorre. 04/10/2019